Pertsan Painit Sodankylä, 28.10.2023 |
Ottelulista [2]: Lista 4 |
Pojat U12 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | 1 / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
61 33 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Elias Tihinen Muhoksen Voitto | Ailu Autio Lapin Veikot | SV 0:5 | 0 : 6 | |
62 33 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Iiro Raatikainen Muhoksen Voitto | Alex Aurala Kemin Into | PV 3:1 | 13 : 7 | |
63 35 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Mirko Pirttikangas Kemin Into | Jasu Kenttälä Haukiputaan Heitto | SV 0:5 | 0 : 4 | |
64 35 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Jouko Lasanen Lakeuden Paini | Voitto Keränen Muhoksen Voitto | YPV 4:1 | 13 : 2 | |
Pojat U9 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | 1 / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
65 32 kg | A2-A3 3 | Liinus Leppänen Haukiputaan Heitto | Mauno Niemelä Kemin Into | SV 5:0 | 4 : 0 | |
66 32 kg | B2-B3 3 | Joonas Junttila Lapin Veikot | Daniel Köpman Haparanda SKT | SV 0:5 | 0 : 4 | |
Pojat U12 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | 1 / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
67 41 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Voitto Schmitt Muhoksen Voitto | Juha-Matti Koivula Lapin Lukko | SV 5:0 | 7 : 0 | |
68 41 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Elias Patosalmi Muhoksen Voitto | Atte Similä Muhoksen Voitto | SV 5:0 | 4 : 6 | |
69 48 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Vilho Keränen Muhoksen Voitto | Matias Liisanantti Haparanda SKT | SV 0:5 | 0 : 10 | |
Pojat U15 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | 1 / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
70 41 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Kasperi Miettinen Lapin Veikot | Matheo Birkestrand SOIF Wrestling | PV 3:1 | 4 : 2 | |
71 52 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Jimi Jussila Lapin Lukko | Santtu Erkkilä Haukiputaan Heitto | YPV 0:4 | 0 : 10 | |
72 57 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Tim Ørjasæte SOIF Wrestling | Paavo Lasanen Lakeuden Paini | PV 0:3 | 0 : 9 | |
73 68 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Georgii Belonenko Haparanda SKT | Noel Huhta Haparanda SKT | YPV 0:4 | 0 : 10 | |
74 68 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Jacob Olsen Narvik Atletklubb | Santeri Siivola Lapin Lukko | SV 0:5 | 4 : 14 | |
Tytöt U20 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | 1 / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
75 32 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Hilla Ruotanen Lapin Veikot | Hilla Kujala Lapin Veikot | SV 0:5 | 4 : 4 | |
76 32 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Emma Patosalmi Muhoksen Voitto | Kiira Ikäheimo Lapin Veikot | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
77 35 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Lara Kemppainen Lapin Veikot | Anette Aikio Lapin Veikot | PV 1:3 | 2 : 5 | |
78 35 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Emma Tihinen Muhoksen Voitto | Viena Vitikainen Simpeleen vesa | SV 0:5 | 1 : 8 | |
79 39 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Heli Luiro Lapin Veikot | Emmi Korhonen Lapin Veikot | SV 5:0 | 6 : 0 | |
80 39 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Alina Kautto Haukiputaan Heitto | Iina Vuorinen Lappeenrannan työväen urheilijat | SV 0:5 | 0 : 10 |
LOUK=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |