Vättercupen 2020 Huskvarna, 1/11/2020 |
Matchlista [6]: Matchlista 1 |
WW | ||||||
Matchnummer | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
1 53 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Nanny Jönsson Dalby BK | Nelly Johansson, BK Athen | VFA 5:0 | 2 : 0 | |
2 53 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Nova Bergman Klippans BK | Felicia Morsing Kolsva IF | VSU 4:0 | 10 : 0 | |
GR | ||||||
Matchnummer | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
3 60 kg | A1-A2 1 | Hannes Hoffman BK Orion | Ossian Klinthäll BK Enig | VSU 4:0 | 8 : 0 | |
4 60 kg | A3-A4 1 | Emil Johansson Hallsbergs BK | Vilgot Klinthäll BK Enig | VFA 5:0 | 11 : 13 | |
5 60 kg | B1-B2 1 | Ahmad Zaki Yaqubi BK Enig | Moshtaba Habib Bk Envig | VSU 0:4 | 0 : 9 | |
6 72 kg | A1-A2 1 | Izak Nordqvist BK Pan | Anton Månsson Varbergs Bois BK | VSU 1:4 | 5 : 14 | |
7 72 kg | A3-A4 1 | Didrik Silverin Kungsbacka BK | Timmy Sköld Norrtälje BK | VPO 3:1 | 6 : 3 | |
8 72 kg | B1-B2 1 | Axel Nilsson BK Enig | Avtandil Gigoloshvili AIK-Brottning | VSU 0:4 | 0 : 9 | |
9 77 kg | A1-A2 1 | Elias Andersson Marsvinsholms IF | Emil Svensson Örgryte IS | VPO 3:1 | 1 : 1 | |
10 77 kg | A3-A4 1 | Lukas Ahlgren AIK-Brottning | Andre Isberg Varbergs Bois BK | VPO 3:1 | 6 : 2 | |
11 77 kg | B1-B2 1 | Efraim Hilden BK Athen | Olle Spetz Varbergs Bois BK | VPO 1:3 | 3 : 6 | |
12 77 kg | B3-B4 1 | Arber Shabani Arboga AK | Albin Olofsson AIK-Brottning | VSU 0:4 | 0 : 9 | |
13 87 kg | A1-A2 1 | Sebastian Berggren Nygren Arboga AK | August Eriksson BK Ore | VSU 1:4 | 2 : 12 | |
14 87 kg | B1-B2 1 | Oskar Johansson Varbergs Bois BK | Alexander Jersgren Marsvinsholms IF | VPO 0:3 | 0 : 5 | |
WW | ||||||
Matchnummer | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
15 53 kg | N5-N1 N Omg. 2 | Maria Willumsen HBG Wrestling Team | Nanny Jönsson Dalby BK | VFA 0:5 | 5 : 3 | |
16 53 kg | N2-N3 N Omg. 2 | Nelly Johansson, BK Athen | Nova Bergman Klippans BK | VSU 0:4 | 0 : 10 | |
GR | ||||||
Matchnummer | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
17 63 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Sergiu Ilies Heby BK | Inaaya Mohzen Västerås BK | VPO 3:1 | 4 : 1 | |
18 63 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Alexander Magaui Örebro AK | Nathan Philips Varbergs Bois BK | VSU 0:4 | 0 : 8 | |
19 67 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Babar Ali Marsvinsholms IF | Vusal Karimov BK Orion | VPO 3:0 | 5 : 0 | |
20 67 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Miru Olsson Örgryte IS | Andre Jönsson AIK-Brottning | VPO 0:3 | 0 : 3 |
VIN=Uppgivet pga skada, DSQ=Diskvalifikation, VPO=Poängseger, VFA=Fallseger, TP=Teknisk överlägsenhet |