Dana Cup 2019 Lund, 2019-01-12 |
Matchlista [11]: Matchlista 5 |
GR9 | ||||||
Matchnummer | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
83 22 kg | N1-N3 N Omg. 2 | Yones Saado Limhamns BK | Victor Schödin Kävlinge Furulunds BK | VFA 5:0 | 4 : 0 | |
84 22 kg | N2-N4 N Omg. 2 | Rizvan Bizukaev Alvesta BK | Daud Elmurzaev Alvesta BK | VSU 4:0 | 12 : 0 | |
85 26 kg | N1-N3 N Omg. 2 | Melvin Lindqvista Marsvinsholms IF | Ville Andersson Marsvinsholms IF | VSU 1:4 | 6 : 19 | |
86 26 kg | N2-N4 N Omg. 2 | Uno Malmgren Svedala BK | Simon Göransson BK Pan | VFA 0:5 | 2 : 12 | |
87 29 kg | N5-N1 N Omg. 2 | Ellis Krook IK Sparta | Hamzat Adaev Alvesta BK | VIN 0:5 | 0 : 10 | |
88 29 kg | N2-N3 N Omg. 2 | Elias Schödin Kävlinge Furulunds BK | Islam Isaev Alvesta BK | VFA 0:5 | 0 : 2 | |
89 39 kg | N1-N3 N Omg. 2 | Vincent Kvarnström Höörs BK | Ashab Abubakarov Alvesta BK | VSU 0:4 | 0 : 14 | |
90 39 kg | N2-N4 N Omg. 2 | Magomed Modersultanov Alvesta BK | Samir Hallak Limhamns BK | VSU 4:1 | 16 : 4 | |
GR11 | ||||||
Matchnummer | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
91 29 kg | N1-N3 N Omg. 2 | Magomed Aydamirov Alvesta BK | Silas Hardemyr Marsvinsholms IF | VFA 5:0 | 4 : 0 | |
92 29 kg | N2-N4 N Omg. 2 | Gustav Skovbo AK Dan | Ahmed Hassan Klippans BK | VFA 5:0 | 8 : 4 | |
93 30 kg | N1-N3 N Omg. 2 | Charlie Askling Limhamns BK | Mansur Edigov Alvesta BK | VFA 5:0 | 4 : 4 | |
94 30 kg | N2-N4 N Omg. 2 | Jonas Pedersen AK Heros | Ismail Isaev Alvesta BK | VFA 5:0 | 10 : 12 | |
95 33 kg | N1-N3 N Omg. 2 | Pelle Segerlund BK Starke | Vincent Jakobsson Hököpinge BK | VFA 5:0 | 14 : 4 | |
96 33 kg | N2-N4 N Omg. 2 | Mohammad-Hanif Abdulazisov Alvesta BK | Tamirlan Mamyshev Alvesta BK | VFA 5:0 | 8 : 2 | |
97 34 kg | N1-N3 N Omg. 2 | Johannes Olsson BK Atle | David Liljeberg HBK Bergania | VSU 0:4 | 0 : 12 | |
98 34 kg | N2-N4 N Omg. 2 | Casper Falke BK Envig | Abubakarov Abdul-Karim Alvesta BK | VFA 5:0 | 12 : 5 | |
99 37 kg | N1-N3 N Omg. 2 | Ahmad Fares Malmö Tigers | Joel Jönsson Svedala BK | VSU 4:0 | 12 : 0 | |
100 37 kg | N2-N4 N Omg. 2 | Oskar Neckfors Höörs BK | Bilal Modersultanov Alvesta BK | VFA 5:0 | 2 : 0 | |
101 39 kg | N1-N3 N Omg. 2 | Anton Levin Svedala BK | Viggo Skoog Klippans BK | VSU 0:4 | 0 : 12 | |
102 39 kg | N2-N4 N Omg. 2 | Adam Salangireew Alvesta BK | Erik Nilsson HBK Bergania | VFO 5:0 | ||
103 43 kg | N1-N3 N Omg. 2 | Sigge Althen Skurups SK | Wilmer Nissen Skurups SK | VSU 4:0 | 12 : 0 | |
104 43 kg | N2-N4 N Omg. 2 | Dexter Andersson BK Envig | Melvin Pernung Svedala BK | VPO 3:1 | 10 : 9 | |
GR14 | ||||||
Matchnummer | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
105 34 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Hazar Dagli IK Sparta | Abdul-Halim Tadaev Alvesta BK | VSU 0:4 | 0 : 12 |
VIN=Uppgivet pga skada, DSQ=Diskvalifikation, VPO=Poängseger, VFA=Fallseger, TP=Teknisk överlägsenhet |