Dana Cup 2019 Lund, 2019-01-12 |
Matchlista [15]: Matchlista 1 |
WW9 | ||||||
Matchnummer | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
1 23 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Sarah Andersson Helsingborgs WT | Clara Rosengren BK Trim | VFA 0:5 | 2 : 2 | |
2 23 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Ester Rubensson BK Viking | Majlis Allsten BK Viking | VPO 3:1 | 14 : 6 | |
3 27 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Tuva Stenmark Helsingborgs WT | Emma Grabbelius Marsvinsholms IF | VFA 5:0 | 4 : 0 | |
WW11 | ||||||
Matchnummer | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
4 29 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Sally Malmgren Svedala BK | Alma Karlsson IK Sparta | VFA 5:0 | 6 : 0 | |
5 29 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Ottilia Schale Höörs BK | Vanessa Miller Helsingborgs WT | VFA 5:0 | 10 : 0 | |
6 30 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Heidi Liljeberg Helsingborgs WT | Nomi Øbro AK Heros | VFA 0:5 | 0 : 2 | |
7 30 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Cornelia Hinn Kävlinge Furulunds BK | Cerine Bader Svedala BK | VSU 4:1 | 20 : 8 | |
8 33 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Kaylee Bergstrand IK Sparta | Signe Olsson Hästveda BK | VFA 5:0 | 2 : 2 | |
9 35 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Ellen Mårngård IK Dana | Elin Sassarsson Mirheden Dalby BK | VFA 0:5 | 0 : 6 | |
GR9 | ||||||
Matchnummer | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
10 22 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Yones Saado Limhamns BK | Rizvan Bizukaev Alvesta BK | VSU 1:4 | 2 : 15 | |
11 22 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Victor Schödin Kävlinge Furulunds BK | Daud Elmurzaev Alvesta BK | VFA 5:0 | 8 : 1 | |
12 26 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Melvin Lindqvista Marsvinsholms IF | Uno Malmgren Svedala BK | VFA 0:5 | 0 : 4 | |
13 26 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Ville Andersson Marsvinsholms IF | Simon Göransson BK Pan | VFA 0:5 | 2 : 16 | |
14 29 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Hamzat Adaev Alvesta BK | Elias Schödin Kävlinge Furulunds BK | VPO 3:1 | 20 : 10 | |
15 29 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Islam Isaev Alvesta BK | Muhammad-Ali Adaev Alvesta BK | VFA 5:0 | 2 : 0 | |
16 39 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Vincent Kvarnström Höörs BK | Magomed Modersultanov Alvesta BK | VPO 1:3 | 8 : 12 | |
17 39 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Ashab Abubakarov Alvesta BK | Samir Hallak Limhamns BK | VFA 5:0 | 12 : 0 | |
GR11 | ||||||
Matchnummer | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
18 26 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Tim Hjälmroth BK Starke | Leon Torstensson Karlshamn | VPO 1:3 | 10 : 11 | |
19 29 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Magomed Aydamirov Alvesta BK | Gustav Skovbo AK Dan | VSU 4:1 | 22 : 8 | |
20 29 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Silas Hardemyr Marsvinsholms IF | Ahmed Hassan Klippans BK | VFA 5:0 | 10 : 5 | |
21 30 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Charlie Askling Limhamns BK | Jonas Pedersen AK Heros | VFA 0:5 | 12 : 16 | |
22 30 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Mansur Edigov Alvesta BK | Ismail Isaev Alvesta BK | VPO 1:3 | 4 : 6 |
VIN=Uppgivet pga skada, DSQ=Diskvalifikation, VPO=Poängseger, VFA=Fallseger, TP=Teknisk överlägsenhet |